Εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών της Β’ Λυκείου της Λεοντείου Σχολής στο Therapis General Hospital.

Φεβ 20, 2023

Η Διοίκηση & το Προσωπικό του Therapis General Hospital, είχε την χαρά να υποδεχθεί, την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου, τα τμήματα της Β’ Λυκείου (ΙΑΤ Β1 & ΙΑΤ Β2) καθώς και τους συνοδούς καθηγητές της Λεοντείου Σχολής Νέας Σμύρνης και να τους ενημερώσει αναλυτικά για τα επαγγέλματα του κλάδου Υγείας.

Οι μαθήτριες/τές ξεναγήθηκαν στους χώρους του Νοσοκομείου από τον Διευθύνοντα Σύμβουλο κ. Θεόδωρο Φυτηλά και τον υπεύθυνο Marketing Κωνσταντίνο Χάιδο,  ενώ παράλληλα είχαν την ευκαιρία να βιώσουν δια ζώσης τον τρόπο λειτουργίας αλλά και να ενημερωθούν για  τον Ιατρικό και Τεχνολογικό εξοπλισμό τελευταίας γενιάς που διαθέτει το Therapis General Hospital.

Στη συνέχεια οι μαθήτριες/τές παρακολούθησαν εισηγήσεις και είχαν την ευκαιρία να υποβάλλουν ερωτήσεις στους παρακάτω Διευθυντές και Στελέχη του Therapis General Hospital:

Ομ. Καθηγητή Καραμπίνη Ανδρέα

Παθολόγο – Εντατικολόγο,