Μήνας κατά του Καρκίνου: Εξετάσεις προληπτικού ελέγχου σε προνομιακή τιμή από το  Therapis General Hospital

07/02/2024

Ο Φεβρουάριος είναι ο Μήνας Ευαισθητοποίησης και Ενημέρωσης για τον Καρκίνο.

Στόχος μας είναι η ευαισθητοποίηση του κοινού, και η ανάδειξη της σημασίας τόσο της πρόληψης, όσο και της έγκαιρης διάγνωσης.

Ο προσυμπτωματικός έλεγχος, μαζί με την διακοπή του καπνίσματος, τον εμβολιασμό για HPV και την ισορροπημένη μεσογειακή διατροφή μπορούν να μειώσουν στο ελάχιστο τα ποσοστά εμφάνισης νέων περιστατικών καρκίνου. Με βάση στοιχεία που μας δίνει ο Πανελλήνιος Ιατρικός Σύλλογος, στην Ελλάδα ετησίως τα νέα κρούσματα ανέρχονται άνω των 60.000. Τα μισά από αυτά είναι ιάσιμα αρκεί να διαγνωστούν εγκαίρως.

Ο καρκίνος αποτελεί την πρώτη αιτία θανάτου για την ηλικιακή ομάδα από 65 μέχρι 74 ετών.

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Καρκίνου, το Therapis General Hospital στο πλαίσιο των ενεργειών εταιρικής κοινωνικής ευθύνης προσφέρει προληπτικές εξετάσεις για τον καρκίνο σε προνομιακή τιμή για όλο τον Φεβρουάριο.

Για τις γυναίκες

Έλεγχος Μαστών   29€Πλήρης Γυναικολογικός Έλεγχος  39€
Ψηφιακή Μαστογραφία
Υπερηχογράφημα Μαστών
Μαστολογική Επίσκεψη
Ψηφιακή Μαστογραφία
Υπερηχογράφημα Μαστών
Γυναικολογική Εξέταση
Τεστ Παπανικολάου

Για τους άνδρες

Πλήρης Έλεγχος Προστάτη  30 €

Έλεγχο Προστάτη με PSA

Υπερηχογράφημα Νεφρών Ουροδόχου Κύστης Προστάτη

Ουρολογική Επίσκεψη

Επιπλέον για άντρες και γυναίκες

Πνευμονολογικός Έλεγχος 40 €

Ακτινογραφία Θώρακος

Σπιρομέτρηση – Οξυμετρία

Πνευμονολογική Εξέταση

Το Therapis General Hospital διαθέτει ιατρικό εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και υψηλού επιπέδου ιατρικό προσωπικό, προσφέροντας άριστες υπηρεσίες στον τομέα της πρωτοβάθμιας αλλά και της δευτεροβάθμιας περίθαλψης.

Κλείστε σήμερα το ραντεβού σας στο 210 729 1111 ή συμπληρώνοντας την φόρμα που θα βρείτε ΕΔΩ.

Βρείτε το Therapis General Hospital στα social media:

Instagram | Facebook | LinkedIn

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ